WYCIECZKA DO LASU NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW

Korzystając ze słonecznej pięknej pogody 14.09.2020 r. w poniedziałek dzieci z klas I-III wybrały się na wycieczkę do lasu.

Wędrowały ścieżką dydaktyczną „Góra Stołowa”. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie uczniom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie dzieci z roślinnością tam występującą.

Dzieci  poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Podziwiały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu. Nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Nasz rajd leśny zakończony został na placu zabaw przy basenie , gdzie odbyła się wspaniała zabawa wszystkich uczestników wycieczki. Dzieci spędziły miło czas w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.