Jasełka w Cieszynie 2020r.

Jasełka w Cieszynie.

Dnia 18 stycznia 2020 r., w sobotę uczniowie naszej Szkoły Podstawowej wraz przedstawicielami Rodziców, Dziadków i Nauczycieli mieli gratisowy wyjazd do teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie.  Organizatorem był ks. prob. Jan Wieczorek. Na szczególną uwagę zasługują artyści pod kierownictwem s. Jadwigi, kierującej Zespołem teatralnym. Wszyscy mogli z wielkim zaangażowaniem oglądać sceny od Zwiastowania aż po wzruszającą scenę Narodzenia Pana Jezusa. Byliśmy pod wrażeniem, że w tych Jasełkach brało udział ok. 150 osób. W tym były małe kilkuletnie dzieci oraz maleńki prawdziwy kilkumiesięczny Jezusek. Na wysokim poziomie były śpiewy wykonywane przez artystów: dzieci, młodzież i dorosłych. Patrząc z boku można było zobaczyć, jak dzieci były zasłuchane i jak emocjonalnie reagowały nie oszczędzając swych pięknych głosów i różnych ruchów nóg i rąk.  Można było tylko stwierdzić, że dzieci z naszej Szkoły też umieją śpiewać i grzecznie się zachowywać. Stąd uznanie dla nich i dla ich Rodziców.

Scena z Herodem była bardzo wstrząsająca. Król Herod, gotów był zabić Jezusa, byle tylko nie utracić władzy. Zapomniał jednak o tym, że to do Boga należy się ostatnie zdanie. Kiedy spotkał się ze śmiercią chciał oddać wszystkie atrybuty władzy, byle tylko dalej żyć. Tutaj jednak śmierć mu przypomniała jego okrucieństwa wobec niewinnych dzieci i płacz matek  i ojców,  którzy utracili z powodu Heroda swoje pociechy. Śmierć wyraziła to w słowach: „za twe podłe życie wynagrodzę cię obficie” i zabrała go z tego świata.

Udział  dzieci naszej Szkoły Podstawowej w Jasełkach w teatrze w Cieszynie stał się już dobrą tradycją. To świadczy o dobrej współpracy Dyrekcji, Nauczycieli i Rodziców  oraz Dzieci i Młodzieży z ks.  Proboszczem.

Oby te Jasełka zaowocowały naszym pięknym chrześcijańskim życiem. Wtedy w naszych sercach, w domach, w rodzinach  i w Szkole będzie zawsze Boże Narodzenie. Tego sobie wzajemnie życzymy!!!

Ks. prob. Jan Wieczorek.