POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

Dnia 5 grudnia 2019 troje uczniów reprezentowało naszą szkołę w POWIATOWYM KOKURSIE RECYTATORSKIM dla edukacji wczesnoszkolnej XVIII edycja- etap gminny, który odbywał się w Chechle. W tym roku tematem były „Wiersze na wesoło w poezji dziecięcej”, z którymi bardzo dobrze poradzili sobie zwycięzcy etapu szkolnego: Julian Domagała z klasy I, Radek Olek z klasy I (nauczyciel prowadzący Beata Kruszenko ) oraz Dominika Jankowiak z klasy III (nauczyciel prowadzący  Marzena Bałazy- Dąbrowska).

Poziom recytacji był na bardzo wysokim poziomie – uczniowie zadziwiali często doskonałym opanowaniem pamięciowym, czasami bardzo długich tekstów oraz ciekawą, nierzadko bardzo dojrzałą, interpretacją wierszy. Jury po wysłuchaniu recytacji wszystkich dwudziestu jeden uczestników z gminy klucze, wyłoniło laureatów oraz przyznało wyróżnienia. Bardzo dobrze opanował trudna sztukę recytacji uczeń przygotowany przez panią Beatę Kruszenko: Julian Domagała, który zajął 3 miejsce i tym samym zakwalifikowała się do etapu powiatowego, który odbędzie się w lutym 2020 roku.

Trzymamy kciuki za Juliana i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Gratulujemy doskonałego występu wszystkim uczestnikom konkursu.

Tekst i zdjęcia M. Skrzypczak