GOŚĆ OCZEKIWANY 2019

„Gość    oczekiwany”-    „ Gość  w dom  – Bóg   w   dom”!!!

Dnia 18 listopada 2019r., w poniedziałek uczniowie klas: ósmej, siódmej,  piątej i czwartej,  z naszej Szkoły  podstawowej wybrali się autokarem do teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie.

Opiekunami byli: ks. prob. Jan Wieczorek  oraz p. Dorota Łazarczyk.   Młodzież tradycyjnie miała wyjazd gratisowo. Ponadto  byli również obecni Dorośli z różnych miejscowości.  W teatrze obejrzeliśmy sztukę „Gość oczekiwany” Zofii Kossak- Szczuckiej. Sztuka była przedstawiana przez Zespół teatralny pod kierownictwem s. Jadwigi  Wyrozumskiej.  Sztuka ta pobudziła sumienia wszystkich uczestników. Szczególnie jednak wywołała  emocje u naszej Młodzieży.  Na przykładzie drwala Józefa Kurka można było zauważyć,  że człowiek w życiu doświadcza różnych trudności. Wtedy jednak może się uodpornić, by nie załamać się  i  szukać pomocy u Pana Boga. Tak nasz bohater nie załamał się, kiedy inni znajomi o nim zapomnieli. Wówczas zwrócił się o pomoc  do Jezusa frasobliwego, czczonego w Figurze w lesie. I Jezus ulitował się nad nim i nad  jego rodziną. Tutaj w całości  spełniły się słowa psalmisty „lepiej się uciec do Pana, niż pokładać ufność w człowieku”.

Zaś młynarz Filip ponieważ nie okazał się wrażliwym na potrzebującego  wsparcia  Józefa Kurka i wciąż myślał o tym, żeby mieć więcej, ostatecznie stracił wszystko. Na nim się spełniły słowa :”Wielu do zguby popchnęła żądza pieniądza”!

Zapewne wszyscy, którzy obejrzeli tę sztukę, podzielą się wrażeniami z innymi i na pewno nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka  naprawdę potrzebującego  pomocy.

Nasza obecność w teatrze była potwierdzona wspaniałymi fotkami.  Mocne wyciszenie w drodze powrotnej do Jaroszowca mówi samo za siebie.

Moim pragnieniem jest, aby  każdy uczeń naszej Szkoły Podstawowej w Jaroszowcu zaskakiwał jeden drugiego uśmiechem ,  dobrym czynem i przykładem. 

Już dziś zapraszam na kolejny wyjazd na Jasełka w styczniu przyszłego roku.  Wszystkim  za piękną postawę razem z p. Dorotą dziękujemy.

                                      Ks. prob. Jan Wieczorek.