Narodowe Święto Niepodległości

Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

08.11.2019r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości . Jest ono obchodzone dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach niewoli. Uczniowie klasy III przygotowali z tej okazji występ artystyczny. Celem uroczystości było  kształtowanie szacunku dla historii minionych pokoleń, uświadomienie małym Polakom roli wolności w życiu narodu oraz przypomnienie młodemu pokoleniu, że Święto Narodowe i praca codzienna jest sprawą wszystkich. Apel  był krótką lekcją historii o tak ważnych wydarzeniach w naszej przeszłości, o cierpieniach naszych przodków , próbach odzyskania niepodległości, które nie poszły na marne i których zwieńczeniem był 11 listopada 1918 roku.  Był to  nasz hołd  dla tych, którzy umieli poświęcić dla Ojczyzny wszystko.

M. Dąbrowska