EUROPA BLIŻEJ CIEBIE!

EUROPA BLIŻEJ CIEBIE!

5 listopada 2019 r. naszą szkołę odwiedził niecodzienny, pochodzący z Włoch gość. Spotkanie uczniów z klas III-VIII z panem Rodolfem podzielone zostało na trzy części: konferencja prasowa, prezentacja o Włoszech w języku angielskim oraz quiz.

W czasie konferencji prasowej wszyscy uczniowie mieli za zadanie przeprowadzić wywiad w języku angielskim. „What is your favourite dish?”, „What do you do in your free time?”, „Who is your favourite footballer?”, „What three things would you take to a desert island?”. Padło bardzo wiele pytań i wyczerpujących odpowiedzi.

W kolejnej części uczniowie wysłuchali prezentacji o Włoszech, podczas której włączali się w różne zagadki na temat geografii, historii czy języka. Dowiedzieli się także o typowych włoskich daniach, autach, symbolice kolorów flagi, muzyce, sławnych postaciach oraz o wielu, wielu innych ciekawostkach.

Podsumowaniem spotkania był quiz o Włoszech w języku angielskim, w którym uczniowie losowali pytania związane z wcześniejszą prezentacją. Uczestnicy wzorowo zapamiętali wszystkie informacje i znakomicie poradzili sobie z ostatnim etapem.

Dziękujemy panu Rodolfowi za poświęcony czas oraz pani Agacie, za pomoc w zorganizowaniu takiego spotkania.