EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

26.09.2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków, który został ustanowiony przez Radę Europy w 2001. Na korytarzach uczniowie mogli odnaleźć koperty w których znajdowały się ciekawostki o językach. Ponadto, z tej okazji uczniowie klas II-IV przygotowali plakaty dotyczące wylosowanych wcześniej państw.

Klasa II – Niemcy

Klasa III – Włochy

Klasa IV– Czechy

Plakaty miały wzbudzić ciekawość odbiorcy, przekazać jak najwięcej informacji o danym kraju oraz promować różnorodność i zrozumienie innych kultur. Pani Magdalena Barczyk, Pani Ewelina Polan oraz Pan Paweł Feledyk, czyli nasze jury, najlepiej ocenili plakat w wykonaniu klasy II.

Uczniowie klas V-VIII przygotowali natomiast prezentacje multimedialne promujące różnorodność oraz kulturę państw takich jak: Malta, Austria, Wielka Brytania i Łotwa. Poniżej znajdują się linki do poszczególnych prezentacji, gorąco zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Klasa V – Malta – https://drive.google.com/file/d/1VRKIMuLHPMP24OA4Dpf0LoIZBMs7dTKB/view?usp=sharing

Klasa VI –  Austria – https://drive.google.com/file/d/1pMdRaKWULlh9qMBo0iz8Bcj4RsWnXSWq/view?usp=sharing

Klasa VII – Wielka Brytania – https://drive.google.com/file/d/12usAlBjSN0227TzbEDgepBpYWVqhTXv9/view?usp=sharing

Klasa VIII – Łotwa – https://drive.google.com/file/d/10CrRO0xmCiVu1vEauNhRDbHPjQi73Fcq/view?usp=sharing

Prezentacje ocenione zostały przez Panią Magdalenę Barczyk, Panią Małgorzatę Skrzypczak oraz Pana Pawła Feledyka.  Prezentacja w wykonaniu klasy VII (Wielka Brytania) otrzymała najwięcej punktów wyprzedzając o włos prezentację klasy VI (Austria).

Dziękujemy uczniom, wychowawcom i rodzicom za zaangażowanie i współpracę.

Prezentacje multimedialne wprowadzają naszą społeczność szkolną do projektu Innowacyjna Szkoła Jutra Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój – Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej, realizowanego przez naszą placówkę od 01.09.2019 r., w którym zaplanowano siedem zagranicznych mobilności nauczycieli. Więcej informacji w zakładce PROJEKTY.

 

Tekst i zdjęcie

Marcelina Kamionka