Ślubowanie pierwszoklasistów i Dzień Nauczyciela

      Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Jaroszowcu są już pełnoprawnymi uczniami.

14 października 2019r. w naszej szkole czuć było podniosłą atmosferę od samego rana. Uczniowie w strojach galowych, nauczyciele odświętnie ubrani, wszyscy czekali na coś co za chwile miało się wydarzyć.  I nic w tym dziwnego, bowiem tradycyjnie tego dnia w Naszej szkole odbywa się uroczystość

Pasowania na Ucznia , oraz Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość prowadzili uczniowie klasy IV, którzy powitali zaproszonych gości, dyrektora szkoły, nauczycieli i rodziców. Tegoroczni pierwszoklasiści, przygotowani przez p. Beatę Kruszenko,  zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie oraz piosenkarskie. Kiedy zakończyła się część artystyczna , poczet sztandarowy wprowadził szkolny sztandar i nastąpiło uroczyste ślubowanie.

Następnie Pan Dyrektor, Piotr Głąbek, pasował ogromnym ołówkiem każde dziecko na ucznia.

     Po ślubowaniu nastąpiła akademia  z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez uczniów klasy IV pod kierunkiem p. Pauliny Wołowicz. W tym dniu odbyła się w szkole rozprawa sądowa, która miała na celu rozwiązać konflikt miedzy nauczycielami i uczniami o to, kto ma w szkole gorzej.  Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Uczniowie  dostrzegli trud i serce jakie nauczyciele wkładają w swą pracę i wszyscy obecni podpisali rozejm. Na koniec uczniowie zaśpiewali piosenkę z życzeniami dla nauczycieli zakończoną gromkim „sto lat”.

Pan Dyrektor pogratulował dzieciom zaprezentowanych umiejętności i dołączył się do  życzeń.

Rodzice pierwszoklasistów wręczyli dzieciom rogi obfitości oraz zaprosili nauczycieli i uczniów na słodki poczęstunek. Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia życzenia i uściski.