Jasełka 2019 w Cieszynie.

Jasełka w Cieszynie.

Dnia 20 stycznia 2019r., w niedzielę,  w czasie ferii zimowych uczniowie  naszej Szkoły Podstawowej w Jaroszowcu uczestniczyli w Jasełkach bożonarodzeniowych, przedstawianych przez Zespół teatralny pod kierownictwem s. Jadwigi  w teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Wyjazd  gratisowy  zorganizował ks. prob. Jan Wieczorek. Opiekunami były nauczycielki: p. Marzena Dąbrowska i p. Iwona Boruń. Ponadto byli Rodzice i Dziadkowie naszej Młodzieży.

Na szczególną uwagę zasługiwały sceny Zwiastowania,  Narodzenia Pana Jezusa oraz  z Herodem i spotkanie z Mędrcami. W nich było dużo emocji i wzruszeń. Nasi uczniowie reagowali bardzo emocjonalnie choć  spontanicznie. Świadczyło to o tym, ze uczniowie chcieli sobie lepiej wyobrazić sytuację tamtych czasów. Wielkiego uroku dodawały przepiękne szaty przywiezione z Ziemi świętej. Patrząc na małego bezbronnego  Jezusa i na czyhającego na Jego życie  króla Heroda uświadomiliśmy sobie, że każdy człowiek też może być w trudnej sytuacji, kiedy jego życie jest zagrożone. Warto wtedy zaufać Bożej Opatrzności i pamiętać o tym, że  ostatecznie Bóg zawsze zwycięża.

Chociaż pogoda była mroźna to nasze serca  były rozgrzane. Wszyscy byli zadowoleni z wyjazdu  i pełni  radości i uśmiechu wracali do swoich domów. O tym świadczą zrobione fotki. Umiejmy podzielić się tą dobrą nowiną bożonarodzeniową  z innymi ludźmi. Bądźmy dla siebie dobrzy, życzliwi i miłosierni. Tego uczy mały narodzony w Betlejem Jezus. Zaś przesłanie dla wszystkich uczestników tych Jasełek jest następujące: „Bądź takim, co serce ma, bądź takim, co miłość zna, bądź takim, co łzy rozumie, bądź takim, co kochać  umie”.

Wszystkim za rodzinną atmosferę  bardzo dziękuję i zapraszam na kolejne wyjazdy do teatru do  Cieszyna

 Ks. prob. Jan Wieczorek.