Święty Mikołaj w naszej Szkole Podstawowej!!!!

Święty Mikołaj w naszej Szkole Podstawowej!!!!

Jest już dobrą tradycją, że w początkach grudnia, przybywa da naszej Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w  Jaroszowcu,  niezwykły Gość z nieba- święty Mikołaj. W tym roku to spotkanie miało miejsce 7 grudnia, w piątek o godz. 9,40. Wszyscy uczniowie, Nauczyciele i pracownicy Szkoły zgromadzili się w Sali gimnastycznej.  Najwięcej emocji wzbudziło wejście świętego Mikołaja, który pięknie się prezentował w stroju biskupim. Zatrzymywał się przy dzieciach i dorosłych i ich błogosławił.

Uczniowie zaśpiewali świętemu Mikołajowi różnorakie piosenki a także wypowiedzieli różne wiersze. W tym roku nie zabrakło  także wierszy patriotycznych. Ponadto z każdej klasy zgłosili się uczniowie, żeby odpowiedzieć na pytania postawione przez św. Mikołaja. Wszyscy odpowiadali bez zastrzeżeń. Stąd też zostali obdarowani przez Gościa z nieba atrakcyjnymi  upominkami.   Dużą  pomocą  były 2 Anioły.

W tym wyjątkowym dniu święty Mikołaj pamiętał, nie tylko o uczniach, ale także o nauczycielach i o wszystkich pracownikach Szkoły. O miłej atmosferze świadczą zrobione fotki. Święty Mikołaj zachęcił wszystkich  do naśladowania Go w codziennym życiu. Każdy z nas   może być   takim   świętym   Mikołajem w    swoim   środowisku. I wtedy nie tylko w szkole, ale i w domu i w zakładzie pracy, wszyscy będą dla siebie mili i życzliwi. Będą tworzyli  jedną rodzinę dzieci Bożych. Dzień dobroci w naszej Szkole przygotował ks. prob. Jan Wieczorek.

Zapraszamy świętego Mikołaja do naszej Szkoły znowu za rok.!!!!   Święty Mikołaj przypomniał  słowa Pana Jezusa: „Cokolwiek chcecie, żeby inni wam czynili i Wy im czyńcie”.

                                    Ks. prob. Jan Wieczorek.