Schronisko ,,Rafik” w Bolesławiu.

13 grudnia pięciu uczniów naszej szkoły, należących do Spółdzielni Uczniowskiej ,,Orzełki” wraz z panią mgr Marceliną Kamionką udało się do schroniska ,,Rafik” w Bolesławiu.

Dostaliśmy się tam autem strażackim. Pomógł nam w tym pan Łukasz, dzięki któremu sprawnie trafiliśmy na miejsce. Celem wizyty było przekazanie przez nas artykułów dla zwierząt, które spółdzielnia zgromadziła dzięki zbiórce.  W te działania nienagannie włączyli się uczniowie z rodzicami oraz nauczyciele, przekazując dary na rzecz schroniska.  Na miejscu przywitała nas bardzo miła pracownica, której przekazaliśmy produkty. Kobieta oprowadziła nas po obiekcie.

Widok tylu samotnych psów był niezwykle wzruszający. Pod koniec naszej wizyty pani poinformowała nas o możliwości pomocy schronisku poprzez wyprowadzanie zwierząt, czy chociażby przez publikację postów na stronie schroniska  opisujące zwierzaki.

Tekst: Paulina Kasprzyk

Zdjęcie: Marcelina Kamionka